TÜBİTAK Martek Teknopark Firma Haberleri: Jenerik İlaçta Dünya Markası CT Pharma Research
PDF döküman için tıklayınız.

 

Jenerik ilaçta dünya markası: CT Pharma Research

 

Jenerik ilaç piyasasının uzman markalarından CT Pharma Research, güven ve kalite arayan ilaç firmalarının çözüm ortağı olarak biliniyor. Müşterilerine danışmanlık desteği veren firma, Ar-Ge hassasiyeti yüksek verimli üretimleriyle sektörün nabzını tutuyor

Türkiye ve Orta Doğu’nun ilaç sektöründe uzun yıllar boyu tecrübe edinmiş firması CT Pharma Research, sektör firmalarına farmasötik teknoloji alanında özel çözümlerle destek oluyor.

CT kalitesini, güven ve deneyim arayan ilaç firmalarına sunan TÜBİTAK Marmara

Teknokent’in uzman firması CT Pharma Research, müşterilerine özel çözüm üreten

yapısı, Ar-Ge hassasiyeti, farmasötik patent uygulamaları, ürün iyileştirme ve geliştirme profesyonelliğiyle sektörde parmakla gösteriliyor.

Genel Müdürlüğünü Dr. Şerhan Şimşek’in yaptığı CT Pharma Research, artan

rekabet ortamında Ar-Ge departmanı bulunmayan firmalara, verimliliği artıracak

ve yeni ürünlere hareket alanı oluşturacak çözümler sunuyor.

 

Jenerik pazarda iddialı

İlaç firmalarının portföylerini zenginleştirmeleri için stratejik danışmanlık yapan, piyasanın durumunu analiz ederek portföye en uygun seçimleri geliştiren ve bu aşamada firmalara optimum destek veren CT Pharma, bünyesinde Ar-Ge departmanı ve teknik imkanları bulunmayan firmalar için Ar-Ge çalışmaları yürütüyor.

Patent süresi dolan ürünlerin muadilini geliştiren CT Pharma, normal ürünlerden yüzde 60 oranında daha ucuz ürünlerin gelişme sahası olan jenerik pazarında Türkiye’nin sahip olduğu potansiyeli değerlendirme yolunda aktif çaba sarf ediyor.

CT Pharma Research, konvansiyonel jenerik ilaç geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra, peptit içeren biyoteknolojik ürünler de geliştirmektedir.

 

Formülasyondan üretim sahasına…

Tercih edilen muadil ürünün geliştirme sürecine formülasyondan başlayıp, pilot üretim sahasına transfer edilmesine kadarki tüm aşamalarda paket hizmet veren firma, müşterilerinden bir tanesinin kendi fabrikasını kurmasına da öncülük etti.

CT Pharma, verdiği danışmanlık hizmetlerini, katma değerli yeni ürünlerle destekleyerek, sektörde başarı basamaklarını Suudi Arabistan’da KAUS

(King Abdullah University Science and Technology) ofis açma projesi olan ilk Türk firması olarak emin adımlarla ilerliyor.