Kozmesötik ürün Ar-Ge çalışmalarımızı hekimlerden aldığımız geri bildirimler ve sağlık alanındaki güncel bilimsel bilgiler ışığında yürütüyoruz.

CT Pharma Research kozmesötik ürün Ar-Ge alanında “Custom-Tailored”  “Özel Uyarlanmış” çözümler sunar.

Kozmetik ürün, insan vücudunun dış kısımlarına; epiderma, tırnaklar, kıllar, saçlar, dudaklar ve dış genital organlarına veya dişler ile ağız mukozasına uygulanmak üzere hazırlanmış, tek veya temel amacı bu kısımları temizlemek, koku vermek, görünümünü değiştirmek, bunları korumak, iyi bir durumda tutmak veya vücut kokularını düzeltmek olan bütün madde veya karışımlarıdır.

Güncel yasa ya da yönetmeliklerde dermokozmetik ve kozmesötik ürünler kozmetik ürünlerden farklı şekilde tanımlanmamıştır. Ancak kozmesötik adı altında tanımlanan ürünlerin geliştirilmesinde kozmetik ürünlerden farklı olarak geliştirme çalışmaları ilaç bakış açısı ile yapılmakta olup, kullanılan maddelerin seçiminde NOEL değerleri dikkate alınarak toksikolojik profilleri değerlendirilir, ürünler hem etkinlik hem de yan etkiler açısından klinik testler ile denetlenir.

CT Pharma Research bu kategorideki ürünlerin geliştirme çalışmalarını güncel regülasyonlara uygun olarak gerçekleştirmektedir.

Tüm Ar-Ge çalışmaları TÜBİTAK Martek Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde yer alan CT Pharma Research Ar-Ge laboratuvarında gerçekleştirilmektedir.

CT Pharma Research Ar-Ge Laboratuvarında geliştirilmiş olan Planto Baby markalı kozmesötik ürünleri  www.plantohealthhouse.com  online satış sitemizden satın alabilirsiniz.

 

Geliştirilen Ürünler